رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاریخ ورود و خروج
سلام
من یه فرم دارم که قراره کاربر اون رو پر کنه، که توش تاریخ ورود و تاریخ خروج داره. سوالم اینکه که چطوری تاریخ ها رو توی کنترولر بخونم؟
کد:
       $input_entry_date = Input::get('entry_date');
       $input_exit_date = Input::get('exit_date');
dd($input_entry_date);
در اینصورت فقط Null برمی گردونه.
چند جا گفته شده بود که باید ازcarbon استفاده بشه ولی من نفهمیدم چطوری ؟
درضمن من timezone لاراول رو هم به Aisa\Tehran تغییر دادم ولی بازم تاریخ خود سیستم رو می گیره چطوری باید تاریخی که کاربر واردکرده رو بگیرم؟
لطفااگه کسی بلده ممنون میشم راهنمایی کنه
پاسخ
اگر منظورتون این هست از طریق فرم تاریخ رو دریافت کنید باید اول یک فرم طراحی کنید و دوتا اینپوت هم برای دریافت تاریخ از کاربر (اینا دیگه چیزایی هستن تو چندروز اول کار با وب باید یاد بگیرین) حالا برای اینکه کاربر و خود برنامه نویس راحت تر باشن میتونید از پلاگین های jquery استفاده کنید مثلا این:
http://hasheminezhad.com/datepicker

برای دریافتش هم مثل سایر اجزای فرم میتونید تو کنترلر بگیرید دیگه مثلا
کد پی‌اچ‌پی:
$request->input('exit_date'); 
پاسخ
(10-28-2016, 08:07 AM)hamo نوشته:  اگر منظورتون این هست از طریق فرم تاریخ رو دریافت کنید باید اول یک فرم طراحی کنید و دوتا اینپوت هم برای دریافت تاریخ از کاربر (اینا دیگه چیزایی هستن تو چندروز اول کار با وب باید یاد بگیرین) حالا برای اینکه کاربر و خود برنامه نویس راحت تر باشن میتونید از پلاگین های jquery استفاده کنید مثلا این:

کد پی‌اچ‌پی:

این ها رو می دونم از پلاگین جی کوئری هم استفاده کردم ، کاربر تاریخ شمسی وارد میکنه وقتی محتوایات فرم به کنترولر فرستاده میشه محتوای تاریخ ها برابر با null هست.
کد:
   $entry_date = Input::get('entry_date');
       $exit_date = Input::get('exit_date');
       dd($entry_date);
از طرفی می خوام توی صفحه دیگه تاریخ های وارده کاربر رو هم نشون بدم ولی تاریخ خود سیستم میلادی رو نشون میده
کد:
       $input_adult = Input::get('adult');
       $input_child = Input::get('child');
   $input_entry_date= Carbon::parse($entry_date);
   $input_exit_date= Carbon::parse($exit_date);
------------------------
return view('pages.select_room', compact('input_adult', 'input_child', 'input_entry_date', 'input_exit_date'));
چیکار کنم؟
پاسخ
(10-28-2016, 04:38 PM)زهرا نوشته:  
(10-28-2016, 08:07 AM)hamo نوشته:  اگر منظورتون این هست از طریق فرم تاریخ رو دریافت کنید باید اول یک فرم طراحی کنید و دوتا اینپوت هم برای دریافت تاریخ از کاربر (اینا دیگه چیزایی هستن تو چندروز اول کار با وب باید یاد بگیرین) حالا برای اینکه کاربر و خود برنامه نویس راحت تر باشن میتونید از پلاگین های jquery استفاده کنید مثلا این:

کد پی‌اچ‌پی:

این ها رو می دونم از پلاگین جی کوئری هم استفاده کردم ، کاربر تاریخ شمسی وارد میکنه وقتی محتوایات فرم به کنترولر فرستاده میشه محتوای تاریخ ها برابر با null هست.

کد:
       dd($entry_date);
از طرفی می خوام توی صفحه دیگه تاریخ های وارده کاربر رو هم نشون بدم ولی تاریخ خود سیستم میلادی رو نشون میده

کد:
       $input_adult = Input::get('adult');
       $input_child = Input::get('child');
   $input_entry_date= Carbon::parse($entry_date);
   $input_exit_date= Carbon::parse($exit_date);
------------------------
return view('pages.select_room', compact('input_adult', 'input_child', 'input_entry_date', 'input_exit_date'));
چیکار کنم؟

مشکلم حل شد:
مشکل nullبودن به این خاطر بود که توی فرم باید برای تاریخ ها id نگذاشته بودم و فقط با name به کنترولر فرستاده میشد.
مشکل تاریخ میلادی رو هم به صورت زیر عوضش کردم:
کد:
use Carbon\Carbon;
------------------------
        $entry_date=Carbon::createFromFormat('d/m/Y', $entry_date);
        $exit_date=Carbon::createFromFormat('d/m/Y', $exit_date);
        $input_entry_date = Carbon::parse($entry_date)->format('d/m/Y');
        $input_exit_date = Carbon::parse($exit_date)->format('d/m/Y');
پاسخ
سعی کنید تاریخ رو به میلادی تبدیل کنید و توی دیتابیس ذخیره کنید و دوباره موقع نمایش به شمسی تبدیل کنید برای این منظور هم میتونید از پکیج جلالی آقای morilog استفاده کنید
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

درباره انجمن فریم ورک لاراول

انجمن لاراولیستا به عشق توسعه دهنده ها و علاقمندان به این فریم ورک محبوب ایجاد شده و امیدواریم با نظرات خوبتون ما رو در بهبود کار یاری کنید. در ضمن خیلی هم خوشحال میشیم شما هم در توسعه این انجمن سهمی داشته باشید.