رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای یادگیری لاراول
اگر برنامه نویس حرفه ای PHP هستید و یا حتی اگر در ابتدای راه هستید حتما نام لاراول (Laravel) را شنیدید.
لاراول در حال حاضر مشهورترین و البته بهترین فریمورک PHP ست. در این مطلب قصد دارم چند رفرنس برای شروع یادگیری لاراول به شما معرفی کنم.

انجمن پشتیبانی لاراول
در ابتدا می توانید در همین انجمن (انجمن لاراول) سوالات و پرسش های خودتون رو مطرح کنید و از پاسخ ها و راهنمایی های بقیه استفاده نمایید.

مستندات لاراول – laravel.com/docs

راهنمای وب سایت اصلی لاراول بسیار ساده و روان، بخش های اصلی لاراول را توضیح می دهد. البته این راهنما بیشتر مناسب کاربران متوسط و حرفه ای است و اگر شما تجربه استفاده از فریمورک های PHP رو ندارید ممکن برای شما گیج کننده باشد.

هرچند به نظر من اگر نمی توانید متون انگلیسی رو مطالعه کنید بهتر طراحی وب را ببوسید و کنار بگذارید. ولی بچه های لاراول فارسی زحمت کشیدن و این مستندات را ترجمه کردن. ترجمه خوب و روانی دارد و می تواند کمک حال شما باشد.

فروم یا انجمن لاراول محل مناسبی برای پرسیدن سوال هاست. به طرز شگفت انگیزی “لاراول کار” ها  که به “لاراول آرتیسن” معروف هستند میل به اشتراک دانسته ها و کمک به یکدیگر دارند. به نظر من این به خاطر روحیه “تیلور”، خالق لاراول و “دیل ریس” نویسنده کتاب های اصلی لاراول هست.
تو این سایت علاوه بر استفاده از انجمن، می توانید با بقیه توسعه دهنده ها چت هم بکنید. همچنین به پادکست ها هم دسترسی دارید که منبع خیلی خوبی برای کسب تجربه هستند.
این سایت همچنین ابزار خیلی مهم دیگری دارد. وقتی می خواین کدی را برای کسی بفرستین بهتر اینجا کپی پیستکنید و لینک را برای دوستتان بفرستید. مثلا این کد را ببینید.

دیل ریس مهمترین مربی لاراول است. دیل شخصیتی فوق العاده دارد. دیل قبلا کتاب Code Happy را برای لاراول نسخه سه نوشته بود و برای نسخه چهار، او کتاب Code Bright را نوشته است. البته برای ما که خرید این کتاب ها آرزوست!، دیل آنقدر سخاوتمند هست که کتابش را رایگان در سایتش منتشر کند. حتما وبلاگ دیل را بخوانید و کتاب Code Bright را هم اینجا بخوانید.

همانطور که در شعارشون گفته شده، “شبکه نت فلیکسی برای توسعه دهندگان” است. کلی ویدئو خوب می توانید در این سایت پیدا کنید. البته به غیر از لاراول درباره موضوعات مربوط هم آموزش هایی موجود است.  آموزش های سریالی فوق العاده دارند. مثلا عنوان یکی ازسریال های سایت “ساخت یک کپی از فیسبوک” است. اما خبر بد همیشگی باید حق عضویت بپردازید!!

این سایت شبیه سایت هایی که دستورالعمل آشپزی می دهند برای کارهای مختلفی که می توان انجام داد دستورالعمل دارد. منبع  بسیار خوبی هست و خودم خیلی چیزها که نمی دانستم در این سایت یاد گرفتم.

به یوتیوب برید و Laravel را سرچ کنید. ویدیوهای خیلی خوبی میتونید پیدا کنید
قوانین انجمن لاراولیستا  | شماره تماس :‌09124783045 |‌ تلگرام :‌ 09377869283
پاسخ
اینم مستندات فارسی لاراول

http://larabook.ir/docs

خوش باشید Smile
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

درباره انجمن فریم ورک لاراول

انجمن لاراولیستا به عشق توسعه دهنده ها و علاقمندان به این فریم ورک محبوب ایجاد شده و امیدواریم با نظرات خوبتون ما رو در بهبود کار یاری کنید. در ضمن خیلی هم خوشحال میشیم شما هم در توسعه این انجمن سهمی داشته باشید.