رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل با روت ها بعد از انتقال روی سرور
Question 
سلام به همه دوستان
من خیلی وقته php کار می کنم ولی راستش تو لاراول تازه کارم
مرحله به مرحله مشکل رو توضیح میدم.
- میخوام پروژه رو مستقیم روی آپاچی لوکال سیستمم بالا بیارم تا هر بار مجبور نشم با Artisan کار کنم.
- دیدم باید محتویات فایل public رو تو Root آپاچی کپی کنم و یه سری ویرایش جزئی تو index.php
- موفق هم شدم ویو اصلی پروژه ( صفحه اول لاراول ) رو روی آپاچی بالا بیارم ولی مشکل جایی شروع شد که روت های دیگه ی روی این پروژه کار نکرد.
- اول فکر کردم مشکل از ویو ساخته شده باشه ولی وقتی روت (/)Root پروژه رو به view ای که ساختم ریدایرکت کردم جواب داد. یعنی Route اصلی پروژه کار میکنه.
ولی Route های دیگه که مینویسم کار نمیکنه.

تا اینجای کار error 404 نشون میداد روی این روت ها
- بعد که تاپیک های فروم رو کامل تر خوندم متوجه شدم که باید ماژول mod_rewrite آپاچی رو هم فعال کنم و این کار رو کردم
- ولی این بار error 500 میده (Internal Server Error) ... نمیدونم این دیگه چشه  Huh

اینم محتویات قایل .htaccess :

کد:
<IfModule mod_rewrite.c>
   <IfModule mod_negotiation.c>
       Options -MultiViews
   </IfModule>

RewriteEngine On
RewriteBase /MyLaraApp

# Redirect Trailing Slashes If Not A Folder...
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
   RewriteRule ^(.*)/$ /$1 [L,R=301]

# Handle Front Controller...
   RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
   RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
   RewriteRule ^ index.php [L]

# Handle Authorization Header
   RewriteCond %{HTTP:Authorization} .
   RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
</IfModule>

خیلی سایتای laracast یا stack overflow رو خوندم ولی از راه حل های اونا نتیجه ای نگرفتم.
کسی این مشکل رو داشته یا راه حلشو میدونه ؟؟؟
پاسخ
سلام به دوست خوبم:

فایل laravel.log رو در فولدر storage باز کن و ببین log ارور ثبت میشه یا نه. و درضمن بعد از هر بار برطرف کردن log باید فایل رو حذف کنیم که log ها زیاد نشن که معلوم نباشه مال کی هست تا اگر log ی ثبت شده بفهمیم مال کی بوده.

یک نوع ارور مربوط به روت هست که اصلا لاگی ثبت نمیشه و Route هارو باید بررسی کنی.
یک نوع log داریم که مستقیم ارور رو متوجه میشیم و برطرفش میکنیم. یعنی log مستقیم داریم از فایل مورد نظر دارای ایراد.
نوع دیگه به متود مورد نظر در Controller هامون اشاره میکنه.
و یک نوع log دیگه که تقریبا غیر ممکن هست به سادگی پیدا بشه و بهتره فایل app.php رو چک کنیم که از provider هامون نباشه(اگر ایرادی باشه قرمز میشه) و اگر log هیچیو به ما نده شاید بهتر باشه یه پروژه فرش جدید بسیازیم و اون رو تست کنیم.

و درضمن من به شخصه نمیگم که از کدوم سیستم Local استفاده کن و به برنامه نویس ربط داره ولی اگر با XXAMP کار کنی فکر میکنم قویتر باشه.
و نکته آخر اینکه واقعا ارور های متفاوتی هر سیستمی بیرون میده و فقط خودت میتونی برطرفش کنی. پس هرگز نا امید نشو و تلاشتو تا حل شدن مشکل ادامه بده.

لینک دانلود XXAMP

https://www.apachefriends.org/download.html
موفقیت امروز تو ثمره تلاش بی نهایت دیروز توست و دلیل اشک امروز تو تلاش نکردن در دیروز توست. Heart Idea
پاسخ