رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل روشن نشدن مشعل آبگرمکن دیواری بوتان
#1
نوع ایراد: روشن نشدن مشعل آبگرمکن پس از باز کردن آب گرم بوتان :


علت شایع : فرسوده شدن واشر  لاستیکی دیافراگم بوتان :
مشکل روشن نشدن مشعل آبگرمکن دیواری بوتان
مشکل روشن نشدن مشعل آبگرمکن دیواری بوتاننحوه  تعویض واشر پلاستیکی بوتان:

پس از اینکه اطمینان پیدا کردید که فشار آب سرد منزلتان دارای فشار معمولی است و افت فشار پیدا نکرده است و خیلی وقت میباشد که واشر دیافراگم را تعویض نکرده اید پس ایراد از واشر دیافراگم است.در صورتی که پیچ تنظیم فشار را دست نزده اید مراحل زیر را انجام بدید.
برایِ امتحان از خراب بودن واشر لاستیکی , اول با یک پیچ گوشتی باریک , اون میله که داخل سوراخ بین دو کاربراتور هست(شکل زیر) رو فشار بدین به سمت چپ یعنی سمتِ کاربراتور گاز .در این حالت مشعل آبگرمکن باید روشن بشه.
البته اول شیر آب گرم رو باز کنین .
مراقب باشین به اون میله صدمه نزنین و کج نشه .
اون میله با فشار دیافراگم , کاربراتور گاز رو وادار میکنه به مشعل گاز بده تا روشن بشه .
وقتی دیافراگم خراب بشه , دیگه فشار آب به دیافراگم فشار نمیاره درنتیجه دیافراگم هم به اون میله فشار نمیاره در نتیجه اون میله هم گاز مشعل رو وصل نمیکنه .
ورودیِ آب به کاربراتور آب هم یک توری جرم گیر داره .
اون رو هم حتماً تمیز کنین .
با پیچهای تنظیم اصلاً ور نرید . فقط آب و گاز رو قطع کنین و بعدش لوله های آب رو از کاربراتور آب باز کنین و کاربراتور آب رو جدا کنین بعدش پیچهای وسطش رو باز کنین تا باز بشه و واشر لاستیکی بیاد بیرون .
حتماً باید مثل خودش بخرین .(واشر دیافراگم رو میتونید از بازار و مغازه هایی که لوازم تاسیساتی و شیر آلات میفروشند تهیه کنید.)

مطالب پیشنهادی محصولات اب گرمکن دیواری بوتان
مراحل تعویض واشر بوتان:

میتونید برای تعویض واشر، آبگرمکن رو از محل جدا کنید و روی زمین بقیه مراحل رو انجام دهید.(بستگی به مهارت خودتون داره)

1.شیر ورودی گاز رو ببندید.همچنین شیر آبی رنگ ورودی آب سرد رو که در تصویر میبینید ببندید.

2.تمام اتصالاتی که به آبگرمکن متصلند اعم از شلنگ های گاز و شلنگ های پرسی و همچنین لوله های مسی رو به آرومی از آبگرمکن جدا کنید.(مراقب باشید لوله هی مسی نشکنند)

3.آبگرمکن رو از روی دیوار به آرامی باز کنید و روی سطحی صاف بخوابونید.

4.با یه پیچ گوشتی چهارسوی بلند و مناسب پیچ های دور کاربراتور رو باز کنید. سپس به آرامی کاربراتور رو باز کنید واشر قدیمی رو در بیارید و واشر جدید رو جا بزنید.(مراقب باشید واشر دقیقا در محل مناسب خودش قرار بگیره.کاربراتور رو جا بزنید و پیچ ها رو ببندید.

5.آبگرمکن رو دوباره نصب کنید و اتصالات رو با دقت ببندید.در نظر داشته باشید پس از روشن کردن آبگرمکن با شیر سفید رنگی که زیر کاربراتور هست میتونید
حرارت مشعل رو کم یا زیاد کنید.
پاسخ
 


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

درباره انجمن فریم ورک لاراول

انجمن لاراولیستا به عشق توسعه دهنده ها و علاقمندان به این فریم ورک محبوب ایجاد شده و امیدواریم با نظرات خوبتون ما رو در بهبود کار یاری کنید. در ضمن خیلی هم خوشحال میشیم شما هم در توسعه این انجمن سهمی داشته باشید.