رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پکیج فارسی opilo/farsi
می خوام یه پکیج نوشته شده توسط خودم را معرفی کنم که شاید به لاراول مربوط به نظر نیاد ولی می تونه برای لاراول کارای ایرانی مناسب باشه. این پکیج امکانات زیر را در اختیارتون قرار میده:

1. تاریخ رسمی ایران (JalaliDate): پکیج های زیادی هستند که تاریخ جلالی یا هجری شمسی را پشتیبانی می کنند. به نظر من مزیت های  opilo/farsi نسبت به بقیه پکیج ها (حداقل بعضی از معروف هاشون) این هاست:
    • در نظر گرفتن این نکته که سالهای کبیسه در تقویم رسمی ایران فرمول حسابی مشخصی نداره و باید لیست کبیسه های ۵ ساله را داشته باشی که بتونی به درستی تاریخ میلادی را به شمسی تبدیل کنی و یا برعکس و یا صحت یه تاریخ شمسی را بررسی کنی.
    • کد این پکیج تمیزه و مفاهیم شیئ گرایی توش رعایت شده.
    • UnitTest با پوشش مناسب (۲۱۰ تست ۶۵۳ assertion)
    • توجه به این موضوع که فقط تاریخ ایرانی هست که با تاریخ بین المللی فرق داره نه ساعت و تایم زون. این پکیج هیچ دخالتی توی ساعت و تایم زون نمی کنه.
  2. نمایش اعداد به حروف (۲۳۴ به دویست و سی و چهار): از این قابلیت توی فرمتر تاریخ هم استفاده شده.
  3. تمیز کردن رشته های ورودی کاربران: تبدیل ارقام فارسی به انگلیسی و بر عکس. پاک کردن رشته از کاراکترهای عربی.

ممنون می شم اگه در مورد این پکیج نظر بدید.

لینک ها:
https://packagist.org/packages/opilo/farsi
https://github.com/opilo/farsi
پاسخ
سلام.

امروز یک پکیج کامپوزر به اسم halaei/jalali هم نوشتم برای ولیدیشن تاریج شمسی توی لاراول دوست داشتید یه نگاهی بهش بندازید:

لینک پکیجیست
لینک گیت هاب
ممنون از توجهتون.
پاسخ