رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند سوال پایه ای در مورد لاراول
سلام خسته نباشید.

ببخشید یه چند تا سوال پایه ای داشتم.

من از xampp تو ویندوز استفاده می کنم و از طریق composer نتونستم لاراول نصب کنم (خطای کانکشن میده | اکستنشن openssl هم فعاله و خلاصه هرکار کردم نشد). مجبور شدم فایل های خود لاراول رو به صورت زیپ دانلود کنم.

1. الان من پوشه لاراول رو درون C:\xampp\htdocs و یا C:\xampp\php بذارم؟ کدوم؟
2. برای استفاده از کد php artisan key:generate باید فایل های لاراول تو پوشه php باشه که خب باز فایل های خود پروژه رو کجا بزارم؟
3. بعد که مسیر لاراول مشخص شد فایل های پروژه خودم رو جدا از پوشه های لاراول باید بزارم (یعنی خودم برای پروژه خودم پوشه بندی جدا کنم؟)؟
4. آیا لاراول هفتگی آپدیت میشه و من نیاز داره آپدیت کنم یا نه؟

فعلا همینا بود. می دونم سوالام شاید مسخره به نظر برسه ولی کلا گیر کردم یه جورایی!!

ممنون
پاسخ
سلام...

برا بررسی لطفا خطای کانکشن رو قرار بدین.
1- پوشه لاراول رو در پوشه یHTDOCS قرار بدین.
2- همه فایل هاتون تو یه پوشه داخل HTDOCS بزارین...تمام فرمان هارو اونجا اجرا کنید
3- خیر لاراول هفتگی آپدیت نمیشه و تاریخ مشخصی نداره.
قوانین انجمن لاراولیستا  | شماره تماس :‌09124783045 |‌ تلگرام :‌ 09377869283
پاسخ
سلام.
با تشکر از پاسخ شما.

عکس خطا رو پیوست کردم (تمام اکستنشن های مورد نیاز لاراول فعال هستند. هم از طریق phpinfo و هم از طریق php.ini برسی کردم).

در مورد اون پوشه بندی پروژه هم منظور شما این طوری بود؟

htdocs
laravel-
myproject-

با تشکر

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
به احتمال زیاد مشکل از environment variables است.
شما باید آدرس فایل  php.exe رو در environment variables ذخیره کنید.
روی My Computer راست کلیک کنید سپس روی advanced settings کلیک کنید بعد  Environment Variables انتخاب کنید سپس در داخل متغیر PATH  ادرس مربوطه رو بنویسید..
قوانین انجمن لاراولیستا  | شماره تماس :‌09124783045 |‌ تلگرام :‌ 09377869283
پاسخ
نه مشکل از اون نیست. با این حال بازم تست کردم.

با ف-یلتر شکن تست نکردم ولی!!
احتمال داره به خاطر اون باشه؟
پاسخ
بدون کمپرسور نمیشه رویه لاراول کار کرد؟

بعد از این که فایلا رو اکسترکت کردم و رفتم داخل همون دایرکتوری که لاراول رو اکسترکت کرده بودم.
یه سری تنظیمات رو به صورت دستی انجام دادم همونطور که تو آموزشهای همین انجمن توضیح داده شده.
یه سری کد رو هم از رو فیلم آموزش لیندا دات کام تو روت دات پی اچ پی اضافه کردم و کنترلرش رو هم درست کردم تو زیر شاخه ویو هم فایلاش بودش اما باز هم صفحه وب رو برای من نمیاره

یکی از دوستانم گفت باید از کدهای لاراول تویه پروژم استفاده کنم که این هم کاملاً اشتباهه با اون چیزی که من از لاراول میدونم لطف کنید کمکم کنید کمپرسور لاراول رو سیستم نصب نمیشه و من فقط میخوام سریعتر کد نویسی با لاراول رو شروع کنم
پاسخ
مشکل شما چیه توی نصب composer . من که از اول تاپیک خوندم چیزی از مشکل دوستان دستگیرم نشد ...
گفتم منو درگیر این مسائل پیچیده نکنید ...Smile))
پاسخ
بله مشکل با نصب کمپرسور بودش
برای نصب کمپرسور باید از فیلتر شکن اسفاده شه تا فایلای مد نظر رو بتونه دانلود کنه
پاسخ
نقل قول از این آدرس
composer برای نصب شدن باید بتونه به سرور خودش که از رمزنگاری https یا ssl استفاده می‌کنه متصل بشه.
و با توجه به اینکه این کار توسط php باید انجام بشه، شما حتما باید افزونه openssl رو در تنظیمات فایل php.ini خودتون فعال کنید
قدم اول پیدا کردن فایل php هست که دارید از اون استفاده می‌کنید و سپس فایلphp.ini که در کنارش قرار گرفته باید ویرایش بشه
اگر با این کار مشکل شما حل نشه، به احتمال زیاد مشکلی دیگه در ارتباط با سرور وجود داره که باید بررسی بشه
با تشکر

=====================================

در رابطه با باز کردن دایرکتوری توی مرورگر هم باید بگم آدرس اصلی لاراول که صفحه اصلی هستش در واقع پوشه ی public هستش ... یعنی شما باید توی مرورگر آدرس پوشه ی public رو وارد کنی تا صفحه اصلی فریم ورک رو ببینید ...

امیدوارم مشکلتون حل بشه..
پاسخ